رئیس سازمان صدا و سیما گفت: توسعه میادین نفتی در خوزستان با استفاده از تجهیزات،امکانات و نیروی انسانی متخصص و بومی نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است

به گزارش ایرنا عبدالعلی علی عسکری روز جمعه در بازدید از میدان نفتی یاران شمالی و شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اظهار کرد: این منطقه یکی از نقاط حساس کشور به شمار رفته که مزین به خون پاک شهدای دوران دفاع مقدس است.
وی افزود: این پروژه که برای نخستین بار با تلاش ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سطح کشور اجرا می شود، شرایط مناسب و منظمی در منطقه برای اکتشاف و استخراج نفت خام با تلاش تلاشگرات ایرانی ایجاد شده است. 
رئیس سازمان صدا و سیما ادامه داد: فعالیت های انجام شده در میدان نفتی یاران شمالی با فعالیت در سایر مجموعه ها و شرکت های نفتی خارجی قابل قیاس نیست چرا که کار بسیار منظم تر و در زمان کوتاه تر و با هزینه کمتر و با ظرافت خاصی انجام می شود. 
وی تصریح کرد: جا دارد از زحمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سایر همکارانشان در اجرای این پروژه بااهمیت قدردانی کنیم، چرا که این فعالیت ها نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است. 
 عسکری بیان کرد: امید می رود که به زودی مشکلات سرمایه گذاری های مالی در داخل کشور برطرف شده و دشمنان بدعهدی های خود را کنار بگذارند تا شاهد تامین منابع مالی برای اجرای هرچه بهتر این پروژه های نفتی باشیم. 
رییس سازمان صدا و سیما و مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مدیرعامل بنیاد برکت به همراه جمعی از مسئولان کشوری و استانی، روز جمعه در سفر یک روزه خود به شهرستان هویزه ابتدا با حضور در یادمان شهدای این شهر نسبت به مقام شامخ شهدای دوران دفاع مقدس ادای احترام کرده و پس از آن نیز از فعالیت های شرکت نفت و گاز پرشیا وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که وظیفه توسعه میادین نفتی غرب کارون را بر عهده دارد، بازدید کردند