صفحه اصلی > اخبار > اخبار صنعت نفت و گاز 


  چاپ        ارسال به دوست

همايش روز جهاني تالاب ها

همايش روز جهاني تالاب ها

شركت توسعه صنعت نفت و گاز پرشيا با اعتقاد راسخ به اصل50 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، معتقد و متعهد به رعايت كليه راهبردها و دستورالعمل هاي لازم جهت حفاظت از محيط زيست در راستاي شرح وظايف خود مي باشد. در اين راستا، با توجه به موقعيت طرح هاي در دست اقدام خود همچون طرح توسعه ميدان نفتي ياران شمالي واقع در تالاب هورالعظيم، مجموعه اقدامات متعددي به منظور حفظ اكوسيستم تالاب هورالعظيم و جلوگيري از تخريب آن نموده است. از جمله اين اقدامات مي توان به طرح توسعه گونه هاي گياهي متناسب با زيست بوم اين تالاب اشاره كرد كه بيش از 16.000 اصله درخت در محدوده تالاب كاشت نموده كه بحث نگهداري آنها تا دو سال را نيز متقبل شده است.

يكي ديگر از اقدامات شركت نفت و گاز پرشيا در راستاي حمايت از طرح هايي كه داراي محوريت حمايت از محيط زيست و تالاب ها هستند، حضور و حمايت حداكثري از همايش روز جهاني محيط زيست است. اين همايش در هفته دوم بهمن ماه (9 الي 16 بهمن) به ميزباني اداره كل حفاظت محيط زيست استان خوزستان برگزار شد، كه شركت نفت و گاز پرشيا در حمايت از اين همايش نهايت تلاش و همكاري خود را با متولين برگزاري همايش نمود و با دستور مديريت محترم مجموعه، اقدام به حمايت هاي مختلف مالي و علمي از همايش نمود. در اين همايش برخي از متخصصان و كارشناسان اين شركت در حيطه زيست محيطي حضور داشتند و تلاش نمودند گام مثبتي در تحقق اهداف همايش بردارند(مراجعه به پيوست).

اميد است با استمرار اين اقدامات و تلاش هاي حمايتي از ميراث طبيعي كشور، شرايط بحراني و رنج آور محيط زيست مهين عزيزمان هر چه سريع تر التيام يافته و با همكاري ساير شركت ها و سازمان ها، اقدامات عملي مشابهي در حيطه هاي مختلف محيط زيست كشورمان صورت گيرد.

 


١٦:١٠ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣    /    تعداد نمایش : ٥٨٧