تعیین تکلیف ۱۶ بسته کاری در طرح نگهداشت تولید گاز میادین هما، وراوی و تابناک

جناب آقای دکتر سید جعفر حجازی، مدیرعامل شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح نگهداشت تولید گاز میدان‌های هما، وراوی و تابناک (دوشنبه، ۱۰ خردادماه) به صورت ویدئو کنفرانس در سالن شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، گفت: قراردادهای مربوط به این طرح بزرگ از سال گذشته تنفیذ شد و بر این اساس ۱۲ بسته از ۱۶ بسته تعریف شده در این طرح به پیمانکاران داخلی سپرده شد که هم اکنون در حال انجام است.

وی از نهایی شدن چهار بسته دیگر خبر داد و گفت: بر اساس روند اجرایی کار، پیمانکاران مرتبط در این حوزه نیز تا پایان خردادماه شناسایی شده و فعالیت اجرایی آن ها آغاز خواهد شد.

حجازی همچنین انجام طرح نگهداشت میدان تابناک را طی ۲۹ ماه و میادین هما و وراوی را در قالب طرحی ۳۶ ماهه عنوان کرد و گفت: روند فعلی انجام این طرح ها به صورت فزاینده ای در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا در ادامه از عقد تفاهم‌های راهبردی با شرکت‌های سازنده کمپرسورهای داخلی خبر داد و گفت: طراحی این کمپرسورها به اتمام رسیده و سفارش گذاری آن ها در حال انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد شرکت متبوعش بتواند این طرح را در کنار شرکت سرمایه گذاری پالایشی سپهر و یا در مدتی کوتاهتر از آن به سرانجام برساند.

بر اساس این گزارش،‌ آیین آغاز عملیات اجرایی طرح نگهداشت تولید گاز میادین هما، وراوی و تابناک،‌ (دوشنبه، ۱۰ خردادماه) و با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جمعی دیگر از مدیران صنعت نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس، از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.