حضور شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا در نمایشگاه بین المللی نفت و گاز دمشق

نمایشگاه بین المللی نفت و گاز دمشق با حضور شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا آغاز به کار کرد.

نمایشگاه بین المللی نفت و گاز دمشق  روز چهار شنبه با شرکت کشورهای عربی و غیرعربی ازجمله جمهوری اسلامی ایران و با حضور بسام طعمه وزیر نفت کشور سوریه در محل نمایشگاههای بین المللی دمشق به مدت چهار روز از تاریخ ۱۶ الی ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ افتتاح شد. همچنین جناب آقای دکتر سبحانی، سفیر محترم ایران در دمشق از غرفه شرکت پرشیا بازدید رسمی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت نفت و گاز پرشیا و بر اساس این گزارش شرکت پرشیا به عنوان یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران حضوری فعال در این نمایشگاه در کنار شرکت های بزرگ از کشورهای روسیه ،بلاروس ، عراق ،امارات و سوریه دارد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد فرصت برای شرکت های منطقه ای، بین المللی و جهانی به منظور ورود و معرفی محصولات صادراتی کشور های مختلف از جمله ایران به بازار سوریه و همچنین ورود به  بازار  سرمایه گذاری در زمینه نفت و گاز در سوریه اعلام شده است.

بازار سوریه یکی از بازارهای مهم و هدف ایران محسوب می‌شود که برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی و همچنین حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی این کشور نقش مهمی در معرفی توانمندی‌های کشور و برقراری ارتباط مستقیم میان تجار دو کشور و همچنین ارزیابی بازار سوریه توسط شرکت‌های ایرانی دارد که شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا به عنوان یکی از موفق ترین شرکت ها در امر توسعه میادین نفت و گازی از مطالعات پایه شامل مطالعات لرزه نگاری، زمین شناسی و مهندسی نفت و طراحی و اجرای تاسیسات سطح الارضی و کارخانجات بهره برداری نفت و گاز تا حفاری و بهره برداری از میادین نفتی و گازی  می تواند نقش موثری را در این بازار ایفا کند.

به باور کارشناسان اقتصادی، نمایشگاه امسال با توجه به افزایش تعداد شرکتهای نفتی و همچنین تاثیر سرمایه گذاری نفتی بر اقتصاد جهانی به ویژه در کشورهای جهان سوم که به مناطقی بسیار مهم برای جذب سرمایه های جهانی تبدیل شده اند، از اهمیت زیادی برخوردار است.

برگزاری نمایشگاه دمشق با توجه به شرکت شمار زیادی از شرکتهای و افزایش تمایل سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار سوریه و سیاست اصلاحات اقتصادی دولت دمشق است.

این نمایشگاه که توسط شرکت نمایشگاههای سوریه برگزار می شود به علت دارا بودن معیارهای لازم مورد تایید اتحادیه جهانی نمایشگاه ها قرار دارد.