مدیریت پروژه


توان اجرایی، مدیریتی، فنی و تخصصی

مهندسی و ساختمان 

  • شرکت پرشیا، با گروه مجهز توانمند و فعال در زمینه مهندسی ساختمان و توسعه تجهیزات سطح الارضی، اقدامات خود را از طراحی تا اجرا و راه¬اندازی با تهیه طرح‌های مطالعات مفهومی، پایه و تفصیلی آغاز نموده که این فعالیت‌ها با نظارت کارگاهی بر پیمانکاران اجرایی تا مرحله تحویل و تحول ادامه می¬یابد. از اهم این فعالیت‌ها می‌توان به احداث تجهیزات سطح الارضی در میادین هما، وراوی، تابناک، آزادگان و یاران اشاره نمود. مضافاً، مهندسی، خرید، احداث و راه‌اندازی تجهیزات سطح الارض جدید در میدان کوپال نیز با مشارکت شریک روسی در دستور کار قرار دارد.

 

 ژئوفیزیک و زمین‌شناسی از دوره اکتشاف تا بهره‌برداری 

  • شرکت پرشیا به‌منظور اکتشاف و ارزیابی مخازن حاوی منابع هیدروکربوری، از تخصص و دانش نیروهای متخصص خود بهره می‌برد و با استفاده از داده‌های ژئوفیزیکی، تفسیر و تلفیق آنها با اطلاعات زمین‌شناسی، مطالعات رسوب‌شناسی، چینه‌شناسی، دیرینه‌شناسی، داده¬های پتروفیزیکی و ایجاد و توسعه مدل‌های تحت‌الارضی و مخزنی، به دنبال شناسایی و ارزیابی پدیده‌های رسوبی و تکتونیکی و تحلیل خصوصیات مخزنی و ارائه چشم‌اندازهای اکتشاف و توسعه است. این فعالیت‌ها باهدف رسیدن به نتایج قابل‌اعتماد و کاهش عدم قطعیت‌های پیش‌بینی شده صورت می‌گیرد. 

 

 مهندسی نفت 

  • شرکت پرشیا به‌عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه بالادستی صنعت نفت، با فعالیت در زمینه‌های گوناگون مهندسی نفت و مطالعات مخزن در چندین میدان تولیدی کشور، نقش تأثیرگذاری در این حوزه را دارا است. این شرکت با بهره‌گیری از فنّاوری‌های در دسترس و استراتژی‌های مدیریتی کارآمد در تلاش است تا گامی مثبت در راستای توسعهٔ منابع نفتی و گازی کشور برداشته شود. 

 

 مهندسی و عملیات حفاری و سرویس‌های مربوطه

  • شرکت پرشیا با تجربهٔ اثبات‌شده، ارائه‌دهندهٔ طیف گسترده‌ای از خدمات مرتبط با عملیات حفاری چاه مانند مدیریت و مطالعات پروژه‌های حفاری، تأمین تجهیزات حفاری، اجرای عملیات حفاری جهت‌دار، تعمیر و تکمیل، بازرسی فنی و سایر خدمات حفاری است. از جمله فعالیت‌های این شرکت می‌توان به حفاری ۲۱ چاه و تعمیر ۵ حلقه چاه و نصب ۱۸ پمپ الکتریکی درون‌چاهی (ESP) و یک پمپ میله‌ای مکشی (SRP) در میدان یاران، حفاری و تکمیل ۱۵ چاه در میدان آزادگان اشاره نمود. همچنین این مجموعه فعالیت‌ها در میدان کوپال نیز با مشارکت شریک روسی در مرحله انجام می‌باشد.

 

 مدیریت دارایی فیزیکی و سوابق بهره‌برداری از تأسیسات

  • شرکت پرشیا به‌منظور مدیریت دارایی‌های فیزیکی و بهره‌برداری از تأسیسات شرکت ملی نفت ایران، اقدامات مؤثری را در زمینه طرح‌ریزی، اجرا و پایش مداوم انجام داده است. به‌عنوان‌مثال این شرکت در راهبری عملیات تولید میدان نفتی یاران نقش داشته و از سال ۹۱ با راه‌اندازی، راهبری عملیات و تعمیر و نگهداری، استفاده از تجهیزات با بالاترین عمر مفید، تولید زودهنگام از این میدان را آغاز کرده که پس از رسیدن به تولید نهایی میدان در سال ۱۳۹۶، اقدامات فوق‌الذکر را تاکنون ادامه داده است. علاوه بر این، این شرکت با بهره‌گیری از تجربیات و استاندارهای بین‌المللی شرکت ملی نفت ایران، با تأمین کالاهای باکیفیت بالا و بهره‌برداری حداکثر از تولیدکنندگان ایرانی و ایجاد زنجیره تأمین کارآمد، زنجیره ارزش را ایجاد کرده است. 

 

 تأمین کالا و خدمات 

  • از جمله فعالیت‌های این شرکت در این حوزه می‌توان به ارائه مقررات مرتبط با منبع‌یابی و مدیریت طبقه‌بندی کالا، مدیریت طبقه‌بندی و منبع‌یابی، تعیین معیارهای تحویل و کارایی موردنیاز، انتخاب تأمین‌کنندگان، عقد قرارداد و اجرای آن، سفارش کالا یا خدمات و مدیریت تأمین‌کنندگان اشاره نمود. 

 

 راهبری عملیات بهره‌برداری، تعمیر و نگهداشت، پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی

  • با بهره‌گیری از تجربهٔ متخصصان و دست‌اندرکاران ماهر، شرکت پرشیا با تعهد به بالاترین تولید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، افزایش حداکثری عمر مفید تجهیزات، کاهش حداقلی هزینه‌های راهبری عملیات در زمینه تولید نفت و رعایت بالاترین استانداردهای ایمنی و محیط‌زیست، موفق به اجرای عملیات بهره‌برداری و ارائه سایر خدمات در میدان یاران به‌صورت مؤثر و با رعایت زمان و بودجه بهینه و پیش‌بینی شده است. علاوه بر این، این فعالیت‌ها نیز در میدان کوپال با همکاری شریک روسی در دست انجام است